جذب نیزو

سخن پزشک

مزایای درمان لیزر با درمان سنتی

هزینه ، قیمت و امکان بیمه جراحی با لیزر

تسهیلات جهت بیماران شهرستانی

کلینیک لیزر شفا بخش بانوان

Call-2

انواع روشهاي درمانی فيستول مقعدي

 

١)فيستولوتومي

شايعترين روش درمان فيستول است  كه بعد از پيدا نمودن مسير فيستول با پروب(ميله انعطاف پذير مخصوص) مسير فيستول با چاقو يا ليزر و با راهنمايي پروب باز ميشود و سپس دبريدمان كف مسير فيستول انجام ميشود و سپس به زخم فوق زمان داده ميشود تا خودبخود از كف به بالا و سطح پوست پر شود البته بشرطي اين روش قابل انجام است كه صدمه زيادي به عضلات اسفنكتر مفعي وارد نشود وگرنه از روشهاي بعدي استفاده ميشود.

 

٢)گذاشتن ستون يا نخ مخصوص در مسير فيستول

ازاين روش  در مواردي استفاده ميشود كه ازقبل با توجه به سونوگرافي يا ام ار اي مشخص است كه صدمه به عضلات اسفنكتر زياد است  و با گذاشتن نخ سيلك يا نايلون در مسير فيستول و سپس حركت دادن روزانه نخ توسط بيمار بتدريج عضله بريده شده و در پشت نخ ترميم  اتفاق ميافتد و در عرض چند هفته يا ماه اين پروسه تكميل ميشود. طبق تجربه شخصي مقداري از مسير فيستول از خارج بداخل با ليزر بريده شده و در قسمت باقي مانده مسير كه معمولا ٣٠٪ مسير است ستون گذاشته ميشود و ميزان بهبودي بدون صدمه قابل توجه بالاي ٩٥٪ است.

 

٣)فلاپ advancement flap

در مواردي كه صدمه به عضلات اسفنكتر قطعي است استفاده ميشود. لازم بذكر است كه تنها در موارد معدودي از فيستول هال مقعدي از اين روش استفاده ميشود و اكثرا با روش فيستولوتومي بتنهايي يا همراه با گذاشتن ستون قابل حل هستند

 

مطالب مرتبط با فیستول مقعدی

اطلاعات کلی در مورد فیستول مقعد

فیستول مقعدی چیست ؟

انواع فیستول مقعدی

نحوه درمان فیستول مقعدی چگونه است ؟

 
درباره کلینیک شفا
 

اين مركز اولين مركز درمان بيماريهاي مقعد با ليزر از سال ١٣٨٢ ميباشد و در طي اين مدت بيش از پنجاه هزار مراجعه كننده و بيش از پانزده هزار عمل با ليزر در ان انجام شده كه منجر به كسب تجربه بسيار بالايي نزد پزشكان شاغل در ان گرديده است و هر روز نيز به ان افزوده ميگردد. در اين مركز مراجعين ابتدا توسط پزشكان متخصص خانم و آقا معاينه و پس از تشخيص بيماري راهكار مناسب به بيمار ارايه ميگردد اين درمان ميتواند شامل درمان دارويي يا درمان با ليزر باشد كه در هر صورت باعث بهبود سريع بيمار بدون بستري شدن در بيمارستان و بيهوشي است و از روز بعد بيمار ميتواند سر كار خود حاضر شود.

 
اطلاعات تماس
 
کلینیک لیزر شفا
آدرس : تهران سعادت آباد، میدان کاج، ابتدای سرو شرقی، مجتمع پایدار، طبقه چهارم، واحد 406
تلفن : 2 - 22361071
ایمیل :

ادرس کلینیک شفا