جذب نیزو

سخن پزشک

مزایای درمان لیزر با درمان سنتی

هزینه ، قیمت و امکان بیمه جراحی با لیزر

تسهیلات جهت بیماران شهرستانی

کلینیک لیزر شفا بخش بانوان

تفاوت اصلی فیستول مقعد با آبسه مقعد

فیستول و آبسه مقعد چیست و چگونه شکل می گیرند

آخرین مرحله گوارش جمع‌آوری و عبور مواد زاید جامد از بدن است. این مواد (که از آب و مواد غذایی است که مصرف می‌کنیم و توسط بدن ما گرفته شده‌ است) در راست ‌روده جمع می‌شوند و سپس از میان مقعد به بیرون رانده می‌شوند. درون مقعد دارای غدد و چهار تا شش کریپت می باشد. گاهی اوقات یکی از این بخش ها با مدفوع پر می شود که می تواند باعث غدد آلوده و ایجاد آبسه انکوکتی شود. آبسه یا خود به خود باز می شود و یا تخلیه می شود و از بین می رود. فیستول یک دستگاه با دهانه باز است که زیر پوست مقعد ، بیرون از بدن شکل می‌گیرد. نیمی از مواردی که در آن یک آبسه رخ داده و تخلیه شده‌است، فیستول در جایی که عفونت آبسه خالی می‌شود شکل می‌گیرد. فیستول بدون درمان التیام پیدا نمی‌کند و تنها را درمان فیستول برداشتن بخشی است که عفونت از آن شروع شده است.

علائم آبسه مقعد

داشتن یک آبسه انکوکتی معمولا پیش از ایجاد یک فیستول پیش می آید. نشانه های آبسه انکوکتی عبارتند از:

  • تب
  • احساس مبهمی از ناراحتی
  • تورم و ناراحتی در اطراف یا نزدیک مقعد
  • قرمزی در اطراف ناحیه
  • زهکشی از چرک یا مایع از منطقه

فردی که این علائم داشته باشد باید پزشک خود را در جریان بگذارد تا اطمینان حاصل شود که فیستول به علت عفونت ایجاد نشده است.

علل و عوامل خطر فیستول

بزرگترین عامل در اینکه آیا یک فرد فیستول را توسعه می دهد این است که آیا آنها آبسه انارکال داشته اند یا خیر.

تشخیص فیستول یا آبسه مقعدی

یک پزشک تاریخچه بیمار را می گیرد و یک معاینه برای تعیین وجود فیستول انجام می دهد.

درمان ها

تراشه های فیستول باید درمان شوند زیرا آنها خودشان را درمان نمی کنند، اگر مدت زمان طولانی ای درمان نشده باشند، خطر ابتلا به سرطان در دستگاه فیستول وجود دارد.

روش های جراحی فیستول

بیشتر فیستول ها برای درمان بسیار ساده هستند. یا دستگاه یا فیستول می تواند باز شود یا دستگاه و بخش در داخل به طور کامل برداشته شوند. از آنجا که فیستول از طریق عضله اسفنکتر عبور می کند که کانال مقعدی را پوشش می دهد، باید جراحی فیستول را با دقت انجام داد تا مانع از برداشتن بیش از حد عمیق در عضله و اجازه نشتی از مدفوع گاز یا مایع شود. جراح تعیین می کند که چقدر فیستول قبل از شروع عمل جراحی برداشته است. اگر فیستول از طریق اکثر عضلات عبور می کند، جراح به جای جراحی تقسیم عضله، یک گروه لاستیکی یا ستون قرار می دهد. این کار باعث تقسیم تدریجی عضله در طول چند هفته می‌شود. هر دو روش از عملکرد عضلات محافظت می کند و احتمال بی اختیاری را کاهش می دهد.

تهیه و ترجمه توسط تیم کلینیک لیزر شفا

منبع: https://www.cedars-sinai.edu/Patients/Health-Conditions/Fistula.aspx

 

تعیین وقت اینترنتی

 
درباره کلینیک شفا
 

اين مركز اولين مركز درمان بيماريهاي مقعد با ليزر از سال ١٣٨٢ ميباشد و در طي اين مدت بيش از پنجاه هزار مراجعه كننده و بيش از پانزده هزار عمل با ليزر در ان انجام شده كه منجر به كسب تجربه بسيار بالايي نزد پزشكان شاغل در ان گرديده است و هر روز نيز به ان افزوده ميگردد. در اين مركز مراجعين ابتدا توسط پزشكان متخصص خانم و آقا معاينه و پس از تشخيص بيماري راهكار مناسب به بيمار ارايه ميگردد اين درمان ميتواند شامل درمان دارويي يا درمان با ليزر باشد كه در هر صورت باعث بهبود سريع بيمار بدون بستري شدن در بيمارستان و بيهوشي است و از روز بعد بيمار ميتواند سر كار خود حاضر شود.

 
اطلاعات تماس
 
کلینیک لیزر شفا
آدرس : تهران سعادت آباد، میدان کاج، ابتدای سرو شرقی، مجتمع پایدار، طبقه چهارم، واحد 406
تلفن : 2 - 22361071
ایمیل :

ادرس کلینیک شفا