جذب نیزو

سخن پزشک

مزایای درمان لیزر با درمان سنتی

هزینه ، قیمت و امکان بیمه جراحی با لیزر

تسهیلات جهت بیماران شهرستانی

کلینیک لیزر شفا بخش بانوان

درد مقعد

چه عواملي باعث درد مقعد ميشوند؟

اكثر مردم فكر ميكنند كه هموروييد يا بواسير علت اصلي درد مفعد است در صورتيكه اينگونه نيست و علل متنوع ديگري عامل درد مقعد ميباشند:

١-فيشر يا شقاق كه شايعترين علت درد مقعد است و به علت زخم در ناحيه مقعد بدنبال ببوست مزمن با اسهال شديد بوجود مي ايد و باعث درد شديد و سوزشي در حين دفع ميگردد و تا چند دقيقه يا ساعت بعد از دفع ادامه مي بابد و هرزچندگاهي بهبود و سپس مجددا عود مي يابد و اگر بيش از چند هفته ادامه يابد و عليرغم درمان دارويي عود نمايد نياز به درمان جراحي با ليزر دارد كه بصورت سرپايي و بدون نياز به بستري و بيهوشي انجام ميگردد و براي هميشه مشكل حل ميشود.

٢- آبسه پرآنال يا دمل كنار مقعد كه منجر به درد مداوم همراه تب و بدن درد و بيحالي و بي اشتهايي ميگردد و هيچ ربطي هم به دفع ندارد و منجر به بيقراري ميگردد ودرد بيمار با سرفه ، خنده و جابه جا شدن تشديد مي يابد. علت بيماري ميكروب ميباشد و معمولا در سابقه بيماران فيشر مزمن خوب درمان نشده وجود دارد   هرچند گاهي بدون آن هم ايجاد ميشود. درمان آن اورژانسي و فقط با تخليه آبسه با جراحي يا ليزر ميباشد كه در مورد ليزر برخلاف جراحي سنتي نياز به بستري و بيهوشي وجود ندارد و بعد از تخليه چرك حال بيمار بسرعت بهبود مي بابد و ميتواند از روز بعد سركار خود حاضر شود. لازم بذكر است كه درمان با انتي بيوتيك به تنهايي جايي در درمان آبسه يا دمل ندارد و فقط بعنوان درمان كمكي و بعد از تخليه چرك استفاده ميشود. در مطب بيماران فراواني ديده ميشوند كه متاسفانه مدتها به غلط با انتي بيوتيك درمان ميشوند و يا استفاده از اكتيول يا دواي سياه را بكار ميگيرند و در شرايط بسيار بد و پيشرفته با حال عمومي بد و تب ولرز مراجعه ميكنند و درمان را براي آنان سخت تر ميكند.

٣-فيستول يا تونل بين بيرون و داخل مقعد كه با ترشح چركي از يك سوراخ كوچك كتار مقعد مشخص ميگردد وگاهي اين سوراخ بسته شده و چرك پشت آن تجمع مي يابد و باعث ايجاد درد ميگردد و بمحض تخليه چرك درد بيمار بهبود مي يابد و اين پروسه هر چند وقت يكبار تكرار ميشود. درمان فيستول فقط با جراحي با ليزر يا جراحي سنتي ميباشد كه در مورد ليزر برخلاف جراحي سنتي نياز به بستري و بيهوشي ندارد و از روز بعد ميتوان سركار حاضر شد. در مورد فيستول درمان انتي بيوتيك هيچ جايگاهي ندارد و فقط بعنوان مكمل و بعد جراحي با ليزر بكار ميرود.

٤_هموروييد بيروني يا ترومبوزه كه با يك توده دردناك كنار مقعد مشخص ميگردد و درد ربطي به دفع ندارد و دائم است و بسته به اندازه توده متفاوت است. معمولا در سابقه بيمار زور زدن شديد يا بلند كردن اجسام سنگين و يا استرسهاي شديد روحي و كاري مشاهده ميگردد. درمان قطعي بيماري باز كردن توده ترومبوزه با ليزربا بيحسي موضعي و تخليه لخته يا ترومبوز ميباشد وبسرعت درد بيمار بهبود ميابد و نيازي به بستري و بيهوشي مورد لزوم در جراحي سنتي ندارد.

٥- تومورهاي ناحيه مقعد در شرايط پيشرفته منجر به درد مداوم ميگردد.

٦- عفونتهاي قارچي و ويروسي نيز ميتوانند همراه درد باشند كه معمولا درمان در جهت عامل عفونت ميباشد.

 
درباره کلینیک شفا
 

اين مركز اولين مركز درمان بيماريهاي مقعد با ليزر از سال ١٣٨٢ ميباشد و در طي اين مدت بيش از پنجاه هزار مراجعه كننده و بيش از پانزده هزار عمل با ليزر در ان انجام شده كه منجر به كسب تجربه بسيار بالايي نزد پزشكان شاغل در ان گرديده است و هر روز نيز به ان افزوده ميگردد. در اين مركز مراجعين ابتدا توسط پزشكان متخصص خانم و آقا معاينه و پس از تشخيص بيماري راهكار مناسب به بيمار ارايه ميگردد اين درمان ميتواند شامل درمان دارويي يا درمان با ليزر باشد كه در هر صورت باعث بهبود سريع بيمار بدون بستري شدن در بيمارستان و بيهوشي است و از روز بعد بيمار ميتواند سر كار خود حاضر شود.

 
اطلاعات تماس
 
کلینیک لیزر شفا
آدرس : تهران سعادت آباد، میدان کاج، ابتدای سرو شرقی، مجتمع پایدار، طبقه چهارم، واحد 406
تلفن : 2 - 22361071
ایمیل :

ادرس کلینیک شفا