جذب نیزو

سخن پزشک

مزایای درمان لیزر با درمان سنتی

هزینه ، قیمت و امکان بیمه جراحی با لیزر

تسهیلات جهت بیماران شهرستانی

کلینیک لیزر شفا بخش بانوان

روده باریک چیست ؟

روده باريك طولي حدود ٦-٧متر دارد وشامل دئودنوم، ژوژنوم و ايليوم ميباشد و سطح جذبي حدود ٢٠٠متر مربع جهت جذب مواد غذايي دارد كه اين مربوط به پوشش مخاط مخصوص شبيه انگشتان دست است كه از سطح روده بداخل ان برجسته ميشود. مواد غذايي پس مراحل ابتدايي هضم در معده  وارد روده شده و در انجا انزيم هاي لازم از سطح مخاطي روده و همچنين كبد و لوزالمعده به ان اضافه ميشود و در نهايت تبديل به مواد شيميايي قابل جذب در طول روده باريك ميشوند. اين حركت مواد داخل روده توسط حركات دودي شكل روده انجام مي پذيرد.

 

بخش های روده باریک

بخش اول : بخش ابتدایی روده باریک که اثنی عشر، یا دوازدهه، یا دئودنوم نام دارد و 26 سانتیمتر است.

بخش دوم : ژژونوم نام دارد و 5/2 متر طول دارد.

بخش سوم: ایلئوم نام دارد و 5/3 متر طول دارد.

 

وظیفه روده باریک چیست؟

عمل اصلی روده باریک، هضم و جذب موادغذایی می باشد و در حقیقت جایی است که اکثر هضم و جذب غذاها در آنجا انجام می گیرد.

غذا پس از خروج از معده، وارد اثنی عشر می شود. غذا در این لوله باریک، توسط حرکات دودی شکل دیواره روده به جلو حرکت می کند.

بسیاری از آنزیم های گوارشی که توسط لوزالمعده (پانکراس) ترشح می شوند، از طریق مجرای خاصی که مجرای لوزالمعده نام دارد، وارد روده باریک می شوند.

 
درباره کلینیک شفا
 

اين مركز اولين مركز درمان بيماريهاي مقعد با ليزر از سال ١٣٨٢ ميباشد و در طي اين مدت بيش از پنجاه هزار مراجعه كننده و بيش از پانزده هزار عمل با ليزر در ان انجام شده كه منجر به كسب تجربه بسيار بالايي نزد پزشكان شاغل در ان گرديده است و هر روز نيز به ان افزوده ميگردد. در اين مركز مراجعين ابتدا توسط پزشكان متخصص خانم و آقا معاينه و پس از تشخيص بيماري راهكار مناسب به بيمار ارايه ميگردد اين درمان ميتواند شامل درمان دارويي يا درمان با ليزر باشد كه در هر صورت باعث بهبود سريع بيمار بدون بستري شدن در بيمارستان و بيهوشي است و از روز بعد بيمار ميتواند سر كار خود حاضر شود.

 
اطلاعات تماس
 
کلینیک لیزر شفا
آدرس : تهران سعادت آباد، میدان کاج، ابتدای سرو شرقی، مجتمع پایدار، طبقه چهارم، واحد 406
تلفن : 2 - 22361071
ایمیل :

ادرس کلینیک شفا