جذب نیزو

سخن پزشک

مزایای درمان لیزر با درمان سنتی

هزینه ، قیمت و امکان بیمه جراحی با لیزر

تسهیلات جهت بیماران شهرستانی

کلینیک لیزر شفا بخش بانوان

بیماری رکتسول یا rectocele

 

تعریف رکتسول

در حالت عادی رکتوم در پشت وژان قرار دارد و بین آنها یک دیواره عضلانی قرار دارد و به سپتوم یا تیغه رکتوواژینال معروف است و هر گاه این دیواره شل و ضعیف شود رکتوم بداخل واژن برجسته میشود البته در خیلی از این موارد برجستگی کم بوده که خیلی هم شایع است اما منجر به هیچ علامتی نمیشود اما در مواردی که رکتوسل بزرگ است مدفوع داخل آن گیر می افتد و دفع آن سخت میشود و بعد از عمل دفع احساس خالی شدن کامل برای فرد حاصل نمیشود و فرد مجبور است که دست خود را وارد واژن کند و دیواره رکتوم را به عقب فشار دهد تا تخلیه کامل انجام شود.این بیماری در زنانی که زایمانی طبیعی داشته اند شایعتر است.

 

تشخیص رکتوسل

معمولا در معاینه کاملا مشخص است و حتی در موارد شدید دیواره رکتوم از سوراخ واژن بیرون میزند اما در موارد کوچک نیاز به زور زدن فرد وجود دارد و در دفکوگرافی قابل اثبات است.

 

درمان رکتوسل

در مواردی که بیماری شدید نمیباشد توصیه به مصرف بیشتر آب و فیبر غذایی میشود اما در موارد شدید نیاز به جراحی وجود دارد که باعث تقویت دیواره عضلانی بین رکتوم و واژن میشود.

 
درباره کلینیک شفا
 

اين مركز اولين مركز درمان بيماريهاي مقعد با ليزر از سال ١٣٨٢ ميباشد و در طي اين مدت بيش از پنجاه هزار مراجعه كننده و بيش از پانزده هزار عمل با ليزر در ان انجام شده كه منجر به كسب تجربه بسيار بالايي نزد پزشكان شاغل در ان گرديده است و هر روز نيز به ان افزوده ميگردد. در اين مركز مراجعين ابتدا توسط پزشكان متخصص خانم و آقا معاينه و پس از تشخيص بيماري راهكار مناسب به بيمار ارايه ميگردد اين درمان ميتواند شامل درمان دارويي يا درمان با ليزر باشد كه در هر صورت باعث بهبود سريع بيمار بدون بستري شدن در بيمارستان و بيهوشي است و از روز بعد بيمار ميتواند سر كار خود حاضر شود.

 
اطلاعات تماس
 
کلینیک لیزر شفا
آدرس : تهران سعادت آباد، میدان کاج، ابتدای سرو شرقی، مجتمع پایدار، طبقه چهارم، واحد 406
تلفن : 2 - 22361071
ایمیل :

ادرس کلینیک شفا