جذب نیزو

سخن پزشک

مزایای درمان لیزر با درمان سنتی

هزینه ، قیمت و امکان بیمه جراحی با لیزر

تسهیلات جهت بیماران شهرستانی

کلینیک لیزر شفا بخش بانوان

شيوع بيماری زگیل تناسلی در مردان و زنان

اندازه ي شیوع زگیل های تناسلی در زنان به همان اندازه مردان است، اما علایم در زنان کمتر ميباشد در مردان بيشتر زگیل ها در نوک آلت تناسلی دیده می شوند ولی در تنه آلت تناسلی، روی کیسه بیضه و اطراف و داخل مقعد هم می توان آنها را یافت.

 

شکل ظاهری زگيل های تناسلی

اندازه زگیل ها، از یک میلی متر تا یک سانتی متر متفاوت است گاهی چند زگیل به هم می پیوندند و ظاهری شبیه گل کلم پیدا مینمايد. هرگاه ترشحات ناحیه تناسلی فردی که به ویروس پاپیلوم انسانی آلوده ميشود به هر طریق با دهان تماس داشته باشد، زگیل ها داخل دهان و حلق نیز ایجاد می شوند.

ویروس سبب زگیل تناسلی از راه خراش بوجود آمده در سطوح مخاطی و پوست (که گاهی حین رابطه زناشویی اتفاق می افتد) می تواند داخل سلول های بدن شود. این ویروس پس از داخل شدن شايد  ماه ها و سال ها درون سلول باقی بماند و سلول های بدن را عفونی نگه دارد برقراری رابطه زناشویی با فردی که ظاهرا فاقد زگیل قابل مشاهده است، سبب انتقال عفونت و ایجاد زگیل های تناسلی می شود. در حدود دوسوم افرادی که همسرشان به ویروس پاپیلوم انسانی آلوده بوده است، ظرف ۳ ماه زگیل های تناسلی پدیدار خواهد شد.

 

اقدامات لازم که فرد مبتلا بايد انجام دهد

۱) اگر ضایعه با اولین درمان برطرف نشود به بررسی و توجه بیشتری نیاز دارید.
۲) استفاده از کاندوم در رابطه زناشویی، انتقال بیماری را تا حد زیادی کاهش می دهد، اما به صفر نمی رساند.
۳) دوره درمان تجویزشده پزشک را کامل کنید.
۴) برای زنانی که زگیل های تناسلی دارند، باید حتما تست پاپ اسمیر انجام شود و از نظر وجود ویروس پاپیلوم انسانی در گردن رحم بررسی شوند.
۵) هرگز زگیل را نکنید و نکشید یا آن را نچلانید.
۶) چون زگیل ها به خودی خود عفونی هستند، از دست زدن به آنها خودداری کنید.
۷) باید مراقب باشید که به نواحی دارای زگیل، ضربه وارد نشود چون ممکن است باعث خونریزی شود.
۸) مراقب باشید که بیماری را به دیگران منتقل نکنید.
۹) هر شخص مبتلا به زگیل های تناسلی، باید تا کامل شدن دوره درمان از برقراری رابطه خودداری کند.

 

ضرورت درمان کردن زگیل تناسلی

از بين بردن زگیلها سبب کم شدن خطر پخش شدن ویروس می شود. درمان سبب کاهش درد و ناراحتی می شود.زگیل های پوستی می خوارند و می سوزند و خونریزی می کنند. آنها در حرکت های روده، دفع ادرار و نزدیکی جنسی تاثير گذارند.بيشتر اشخاص به دنبال بهبودي ميبانشد چون زگیل های تناسلی شکل زشتی دارند و تمیز نگه داشتن آنها بسیار مشکل ميباشد. اگر چه زگیل های تناسلی بدون درمان هم محو می شوند، مراجعه به متخصص بیماری های پوستی سبب آسودگی خیال و سریعتر از بین رفتن آنها می شود. انجام درمان سبب می شود که یک فرد بداند که آیا این زگیل ها،  زگیل های تناسلی هستند یا سرطان. تشخیص زود هنگام و درمان، بهترین پیش بینی برای سرطان های به وجود آمده از راه HPV است.

 

برگشت زگيلهاي تناسلي

خانمهاي که که تحت درمان زگیل های تناسلی قرار گرفته اند، بر طبق تجويز دکتر باید آزمایش پاپ اسمیر را انجام دهند. پاپ اسمیر بهترین راه برای تشخیص تغییرات اولیه در گردنه رحم است، که از مرگ و میر بر اثر سرطان گردنه رحم جلوگیری می کند. اگر پاپ اسمیر نرمال نباشد، اقدامات بعدی برای درمان ضروری است گرچه درمان، زگیل های قابل رویت را بر میدارد ولی ممکن است عفونت HPV را از بین نبرد اگر HPV باقی بماند زگیل ها دوباره برمیگردند اگر شخصي هنوز HPV دارد، این بیماری می تواند از طریق تماس جنسی پخش شود. استفاده از کاندوم باعث کاهش خطر پراکندگی می شود.

 

مطالب مرتبط با زگیل تناسلی

اطلاعات جامع در مورد زگیل تناسلی

علائم زگیل تناسلی چیست؟

بیماری زگيل تناسلي چيست؟

تفاوت اسکین تگ و زگیل تناسلی

علت و عامل زگيل تناسلی چيست؟

زگیل تناسلی و نیاز مراجعه به پزشک

عوارض بيماري زگيل تناسلی چیست؟

روش تشخيص زگيل تناسلی چگونه است؟

بهترین راه برای درمان زگيل تناسلی چگونه است؟

نحوه پیشگیری و جلوگیری از بروز بيماری زگیل تناسلی چیست ؟

مقایسه‌ی اثرات دو روش درمانی لیزر دی‌اکسید کربن و کرایوتراپی ( انجماد درمانی ) در درمان زگیل‌های دستگاه تناسلی خارجی

 
درباره کلینیک شفا
 

اين مركز اولين مركز درمان بيماريهاي مقعد با ليزر از سال ١٣٨٢ ميباشد و در طي اين مدت بيش از پنجاه هزار مراجعه كننده و بيش از پانزده هزار عمل با ليزر در ان انجام شده كه منجر به كسب تجربه بسيار بالايي نزد پزشكان شاغل در ان گرديده است و هر روز نيز به ان افزوده ميگردد. در اين مركز مراجعين ابتدا توسط پزشكان متخصص خانم و آقا معاينه و پس از تشخيص بيماري راهكار مناسب به بيمار ارايه ميگردد اين درمان ميتواند شامل درمان دارويي يا درمان با ليزر باشد كه در هر صورت باعث بهبود سريع بيمار بدون بستري شدن در بيمارستان و بيهوشي است و از روز بعد بيمار ميتواند سر كار خود حاضر شود.

 
اطلاعات تماس
 
کلینیک لیزر شفا
آدرس : تهران سعادت آباد، میدان کاج، ابتدای سرو شرقی، مجتمع پایدار، طبقه چهارم، واحد 406
تلفن : 2 - 22361071
ایمیل :

ادرس کلینیک شفا