جذب نیزو

سخن پزشک

مزایای درمان لیزر با درمان سنتی

هزینه ، قیمت و امکان بیمه جراحی با لیزر

تسهیلات جهت بیماران شهرستانی

کلینیک لیزر شفا بخش بانوان

پرفوراسیون يا سوراخ شدن دستگاه گوارش

تعريف پرفوراسیون

هرگونه سوراخ شدن معده ،روده باريك،روده بزرگ وكيسه صفرا كه منجر به نشت مواد از داخل اين ارگان ها به محوطه شكم كه يك محيط كاملا استريل ميباشد را پرفوراسيون يا سوراخ شدن دستگاه گوراش گويند و منجر به الوده شدن محوطه شكم با ترشحات اسيدي و صفراوي و ميكروبها شده و بواقع يك اورژانس حياتي براي زندگي بيمار است و تشخيص بموقع ان ميتواند به نجات زندگي فرد و عوارض مزمن شود. علل مختلفي از جمله اپاتديست حاد، ديورتيكوليت،تركيدن كيسه صفرا و تروما يا اسيبهاي بيروني مثل چاقو و گلوله دارد.

 

علل سوراخ شدن دستگاه گوارش

  • اپانديسيت حاد
  • ديورتيكوليت
  • التهاب كيسه صفراو مجاري صفراوي
  • كرون
  • كوليت اولسروز
  • اعمال جراحي شكمي
  • صدمات نافذ شكم مثل چاقو وگلوله
  • صدمات غير نافذ شكم مثل برخورد جسم غير تيزبا شكم
  • مصرف بعضي داروها مثل اسپرين
  • اندوسكپي يا كولونسكپي

 

علايم سوراخ شدن دستگاه گوارش

علايم بستگي به مدت زمان گذشته شده از اتفاق است ولي ميتواند بسرعت پيشرفت كند. اين علايم شامل تهوع و استفراغ، تب و لرز،بيقراري وضعف شديد،تنگي نفس،ضربان قلب بالا،كاهش دفع ادرار و درد شديد شكمي است.

 

تشخیص و درمان و پيش آگهی

معمولا تشخيص با شرح حال شروع ميشود و با معاينه ادامه يافته و سپس كارهاي ازمايشگاهي و راديولوژي صورت ميگيرد.

در آزمايش خون افزايش تعداد گلبول سفيد ديده ميشود.

در راديوگرافي ساده شكم ممكن است هواي ازاد زير ديافراگم ديده شود.

 

درمان سوراخ شذن دستگاه گوارش

معمولا بايد هرچه سريعتر انجام شود زيرا با تاخير بيشتر احتمال عوارض بيشتر وجود دارد. درمان معمولا جراحي است كه شكم باز شده و مواد ريخته شده بداخل شكم تخليه و داخل شكم با سرم فراوان شستشو ميشود و محل پارگي مشخص و ترميم ميشود وبعد از جراحي آنتي بيوتيك قوي و وسيع الطيف داده ميشود.

عوارض سوراخ شدن شامل خونريزي ،ابسه هاي متعدد داخل شكم، عدم ترميم جدار شكم و غيره است و هر چه سن بالاتر وايمني فرد ضعيف تر باشد مسئله بدتر است.

 

پيش آگهی پرفوراسیون يا سوراخ شدن دستگاه گوارش

بسته به سن بيمار، وضع سلامت قبلي و ايمني بيمار,محل سوراخ شدن و زمان گذشته شده از شروع بيماري دارد ولي در كل در افراد مسن و ضعيف خوب نيست.

 
درباره کلینیک شفا
 

اين مركز اولين مركز درمان بيماريهاي مقعد با ليزر از سال ١٣٨٢ ميباشد و در طي اين مدت بيش از پنجاه هزار مراجعه كننده و بيش از پانزده هزار عمل با ليزر در ان انجام شده كه منجر به كسب تجربه بسيار بالايي نزد پزشكان شاغل در ان گرديده است و هر روز نيز به ان افزوده ميگردد. در اين مركز مراجعين ابتدا توسط پزشكان متخصص خانم و آقا معاينه و پس از تشخيص بيماري راهكار مناسب به بيمار ارايه ميگردد اين درمان ميتواند شامل درمان دارويي يا درمان با ليزر باشد كه در هر صورت باعث بهبود سريع بيمار بدون بستري شدن در بيمارستان و بيهوشي است و از روز بعد بيمار ميتواند سر كار خود حاضر شود.

 
اطلاعات تماس
 
کلینیک لیزر شفا
آدرس : تهران سعادت آباد، میدان کاج، ابتدای سرو شرقی، مجتمع پایدار، طبقه چهارم، واحد 406
تلفن : 2 - 22361071
ایمیل :

ادرس کلینیک شفا