جذب نیزو

سخن پزشک

مزایای درمان لیزر با درمان سنتی

هزینه ، قیمت و امکان بیمه جراحی با لیزر

تسهیلات جهت بیماران شهرستانی

کلینیک لیزر شفا بخش بانوان

نقش ژنتیك در سرطانهای روده ای مقعدی

ژن ها اطلاعات بیوشیمیایی هستند كه از طریق والدین به فرزندان میرسند وآنها هستند كه خصوصیات فیزیكی متفاوت افراد را مشخصص میكنند و همچنین میتوانند باعث ایجاد بدخیمی های مختلف از جمله سرطانهای روده ای مقعدی گردند و یا بیمازیهای التهابی روده ای كه افراد را مستعد به سرطان میكنند و همین ژن ها هستند كه باعث میشوند سرطانهای روده ای در بعضی فامیلها بیشتر دیده شود و بهمین خاطر در مراجعه به متخصص سرطان باید اطلاعات خوبی از وجود این بیماریها در افراد فامیل خود داشته باشیم.

 

انواع سرطانهای روده ای مقعدی از نظر ژنتیك

سرطانهای روده ای تك گیر: ٥٠ تا٦٠درصد موارد سرطانهای روده ای است ودر افراد بالای ٦٠ سال دیده میشود. این افراد باید به فامیل خود خبر دهند تا پزشك گوارش مراجعه كنند.
سرطانهای روده ای فامیلی: كه ٣٠تا٤٠ درصد موارد راشامل میشود ومعمولا در چندنفر از اعضای یك فامیل و زیر سن ٥٠ سال دیده میشود و احتمال ظهور آنان در فرزندان ٢ برابر است و در اینها تست های بیماریابی باید زیر ٤٠ سال شروع شود
سرطانهای رودهای ارثی: كه ٤تا٦درصد موارد را شامل میشود ودر اینها یك اختلال ژنتیك دیده میشود و شامل پولیپوز ادنوماتوی فامیلیال، پولیپوز جوانالن، بیماری پوتزجگر و.... میباشد.

 

چه نوع اطلاعات ژنتیکی را باید به پزشك معالج داد؟

اول سن فرد هنگام ابتلا به پولیپ روده ای وسرطان و دوم اینكه آیا كسی در فامیل دچار سرطانهای رحم و تخمدان شده است یا خیر و با توجه به این اطلاعات متخصص مربوطه اقدامات لازم تشخیصی و درمانی را برای شما منظور می دارد

نقش ژنتیك در سرطانهای روده ای مقعدی

 
درباره کلینیک شفا
 

اين مركز اولين مركز درمان بيماريهاي مقعد با ليزر از سال ١٣٨٢ ميباشد و در طي اين مدت بيش از پنجاه هزار مراجعه كننده و بيش از پانزده هزار عمل با ليزر در ان انجام شده كه منجر به كسب تجربه بسيار بالايي نزد پزشكان شاغل در ان گرديده است و هر روز نيز به ان افزوده ميگردد. در اين مركز مراجعين ابتدا توسط پزشكان متخصص خانم و آقا معاينه و پس از تشخيص بيماري راهكار مناسب به بيمار ارايه ميگردد اين درمان ميتواند شامل درمان دارويي يا درمان با ليزر باشد كه در هر صورت باعث بهبود سريع بيمار بدون بستري شدن در بيمارستان و بيهوشي است و از روز بعد بيمار ميتواند سر كار خود حاضر شود.

 
اطلاعات تماس
 
کلینیک لیزر شفا
آدرس : تهران سعادت آباد، میدان کاج، ابتدای سرو شرقی، مجتمع پایدار، طبقه چهارم، واحد 406
تلفن : 2 - 22361071
ایمیل :

ادرس کلینیک شفا