تغذیه مناسب جهت سلامتی دستگاه گوارش

 

سخن پزشک

مزایای درمان لیزر با درمان سنتی

هزینه ، قیمت و امکان بیمه جراحی با لیزر

تسهیلات جهت بیماران شهرستانی

کلینیک لیزر شفا بخش بانوان

صبحانه و نقش آن در پیشگیری از ابتلا به بیماری یبوست

نقش مهم صبحانه

برای بسیاری از ما پیش‌آمده که صبح از خواب بیدار شده ولی به دلیل نداشتن وقت کافی، خوردن شام سنگین و چرب یا نبود مواد غذایی لازم در خانه از خوردن وعده صبحانه صرف‌نظر می‌کنیم.

غافل از اینکه پس از پایان خوابیدن و ۸ تا ۱۰ ساعت وقفه در سوخت‌رسانی بدن، خوردن صبحانه از اهمیت زیادی برخوردار است و حداقل ۲۰ درصد از انرژی روزانه باید از طریق صبحانه تأمین شود.

 

خوردن صبحانه را جدی بگیرید

خوردن صبحانه باعث تمرکز بهتر برای انجام وظایف حساس و حتی کمتر شدن حوادث می‌شود. از طرفی خوردن این وعده غذایی به افرادی که مشکل یبوست دارند توصیه می‌شود چراکه صبحانه باعث تحریک حرکات دودی روده و پیشگیری از یبوست در ابتدای صبح می‌شود.

افرادی هم که قصد کاهش وزن‌دارند وعده صبحانه را به‌هیچ‌وجه فراموش نکنند. حتی بهتر است که این وعده، کامل و سرشار از پروتئین و غلات باشد. در این صورت وعده‌های دیگر غذایی توسط فرد، بهتر انتخاب‌شده و همین امر باعث مصرف کمتر کالری در طول روز و کاهش وزن خواهد شد.

لازم به ذکر است غذایی که صبح خورده می‌شود نسبت به غذایی که عصر یا شب مصرف می‌شود خیلی کمتر سبب چاقی می‌شود. در آخر پیشنهاد می‌شود به‌جای اینکه علائمی که به دنبال گرسنگی می‌آیند مثل خستگی، خواب‌آلودگی، بی‌قراری و عدم تمرکز و کارایی را با خود همراه کنیم، به صبحانه سلامی دوباره بدهیم و با آن آشتی‌کنیم.

 

منبع : همشهری نیوز

نظر خود را اضافه کنید.

0

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

 

تعیین وقت اینترنتی

 
درباره کلینیک شفا
 

اين مركز اولين مركز درمان بيماريهاي مقعد با ليزر از سال ١٣٨٢ ميباشد و در طي اين مدت بيش از پنجاه هزار مراجعه كننده و بيش از پانزده هزار عمل با ليزر در ان انجام شده كه منجر به كسب تجربه بسيار بالايي نزد پزشكان شاغل در ان گرديده است و هر روز نيز به ان افزوده ميگردد. در اين مركز مراجعين ابتدا توسط پزشكان متخصص خانم و آقا معاينه و پس از تشخيص بيماري راهكار مناسب به بيمار ارايه ميگردد اين درمان ميتواند شامل درمان دارويي يا درمان با ليزر باشد كه در هر صورت باعث بهبود سريع بيمار بدون بستري شدن در بيمارستان و بيهوشي است و از روز بعد بيمار ميتواند سر كار خود حاضر شود.

 
اطلاعات تماس
 
کلینیک لیزر شفا
آدرس : تهران سعادت آباد، میدان کاج، ابتدای سرو شرقی، مجتمع پایدار، طبقه چهارم، واحد 406
تلفن : 2 - 22361071
ایمیل :

ادرس کلینیک شفا