تغذیه مناسب جهت سلامتی دستگاه گوارش

 

سخن پزشک

مزایای درمان لیزر با درمان سنتی

هزینه ، قیمت و امکان بیمه جراحی با لیزر

تسهیلات جهت بیماران شهرستانی

کلینیک لیزر شفا بخش بانوان

نقش تغذيه در درمان كوليت اولسروز

درمان کولیت با تغذیه

مصرف برخي غذاها باعث ايجاد يا جلوگيري از علايم كوليت اولسروز نمي ‌شود. اما توجه به برنامه غذايي مي‌ تواند باعث كاهش علايم بيماري شود و بهبود را تسريع كند. به عنوان نمونه زماني كه بيماري فرد، فعال است احتمالا احساس مي ‌كند كه برخي غذاهاي نرم ناراحتي كمتري نسبت به غذاهاي پرادويه و پر فيبر در او ايجاد مي ‌كند. وعده‌ هاي غذايي بيشتر با حجم كمتر نيز به اين بيماران كمك مي ‌كند البته شخص نبايد حتما غذاهاي خاصي را بخورد يا از مواد غذايي مشخصي صرف نظر كند. افرادي كه معده آن ‌ها توانايي هضم لاكتوز را ندارد، نبايد از محصولات لبني استفاده كنند و همچنين در موارد اسهال شديد، از مصرف كافئين بايد خودداري شود.

بيشتر پزشكان، رژيم غذايي مشخصي را براي پيشگيري از سوء تغذيه پيشنهاد مي‌ كنند. يك رژيم غذايي مناسب بايد از تمام گروه‌ هاي غذايي مانند گوشت، ماهي، مرغ و لبنيات (اگر قابل تحمل باشد)، نان و غلات، ميوه ‌ها و سبزيجات حاوي قند و ويتامين ‌ها و روغن‌ هاي گياهي و غير گياهي كه منبع چربي هستند، ‌تشكيل شود. مكمل غذايي مانند مولتي ويتامين ها نيز در جبران ساير كمبودها موثر است.

 

ويتامين‌ ها و داروها

درمان کولیت با مصرف ویتامین ها

بهتر است بيماران مبتلا به کوليت ‌اولسروز به صورت روزانه مولتي ‌ويتامين مصرف کنند.

بيماراني که سولفاسالازين مصرف مي کنند بايد اسيدفوليک را به صورت مکمل دريافت کنند. از آن جا که اسيدفوليک از ايجاد بدخيمي هاي کولون جلوگيري مي کند، در کساني که مزالامين Mesalamine دريافت مي کنند هم مي تواند مفيد باشد.

نظر خود را اضافه کنید.

0

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

 

تعیین وقت اینترنتی

 
درباره کلینیک شفا
 

اين مركز اولين مركز درمان بيماريهاي مقعد با ليزر از سال ١٣٨٢ ميباشد و در طي اين مدت بيش از پنجاه هزار مراجعه كننده و بيش از پانزده هزار عمل با ليزر در ان انجام شده كه منجر به كسب تجربه بسيار بالايي نزد پزشكان شاغل در ان گرديده است و هر روز نيز به ان افزوده ميگردد. در اين مركز مراجعين ابتدا توسط پزشكان متخصص خانم و آقا معاينه و پس از تشخيص بيماري راهكار مناسب به بيمار ارايه ميگردد اين درمان ميتواند شامل درمان دارويي يا درمان با ليزر باشد كه در هر صورت باعث بهبود سريع بيمار بدون بستري شدن در بيمارستان و بيهوشي است و از روز بعد بيمار ميتواند سر كار خود حاضر شود.

 
اطلاعات تماس
 
کلینیک لیزر شفا
آدرس : تهران سعادت آباد، میدان کاج، ابتدای سرو شرقی، مجتمع پایدار، طبقه چهارم، واحد 406
تلفن : 2 - 22361071
ایمیل :

ادرس کلینیک شفا