تغذیه مناسب جهت سلامتی دستگاه گوارش

 

سخن پزشک

مزایای درمان لیزر با درمان سنتی

هزینه ، قیمت و امکان بیمه جراحی با لیزر

تسهیلات جهت بیماران شهرستانی

کلینیک لیزر شفا بخش بانوان

خواص میوه‌ها با توجه به رنگشان برای دستگاه های گوارشی

اولین چیزی که در هنگام انتخاب یک میوه برای خوردن، شما را جذب کرده، رنگ و جلوه خاص آن میوه است، آیا می‌دانید میوه‌های مختلف با رنگ‌های متفاوت چه خواصی دارند؟

میوه رنگ سبز

در اولین قدم، این رنگ اشیا است که شما را به طرف آن شیء جذب و یا از آن دور می‌کند. در واقع احساس آرامش، لذت، ناراحتی، تنش، صلح و دوستی و ... همه و همه در پرتو رنگ‌هاست. رنگ‌ها تمامی محیط ما و حتی خود ما را نیز تسخیر کرده‌اند و در تمام جسم و جان و روح ما تأثیر گذارند. مثلاً در مورد رنگ سیب سرخ و زیبا، علاوه بر لذتی که از رنگ آن در هنگام خوردن می‌بریم و در ما احساس شادابی و نشاط ایجاد می‌کند، در خواصش نیز تأثیر فراوانی دارد. تمامی سبزیجات و میوه‌هایی که روزانه مصرف می‌کنید، با توجه به نوع رنگشان، منافع خاصی برای شما دارند. شاید تعجب کنید، اما فراموش نکنید که رنگ‌ها بر همه وجود ما و در تمامی جوانب نفوذ دارند و این هم یک روش نفوذی آن‌هاست.

 

رنگ سبز

رنگی است آرامش بخش و با دیدن این رنگ، شما احساس آرامش می‌کنید و از وجودش لذت می‌برید و جالب اینجاست که همین رنگ زیبا و آرامش بخش، علاوه بر این که شما را در ظاهر جذب می‌کند و شما از آن لذت می‌برید، خواص درمانی بسیاری نیز دارد و برای جسمتان مفید است. در واقع، هر چیز سبزی که شما می‌بینید، این خاصیت را داراست و این در مورد میوه‌ها و سبزیجات سبز رنگ نیز صادق است. این رنگ برای افراد عصبی و نا آرام بسیار مفید است. رنگ سبز خاصیت ضدعفونی‌کننده دارد و مناسب برای بیماری‌های قلبی عروقی و بیماری‌های روده‌ای (یبوست) معده (سوءهاضمه، زخم معده و...)، کلیه (سنگ کلیه و ناراحتی‌های مجاری ادراری)، ریه (مشکلات تنفسی، آسم و ...) و رحم می‌باشد.

این رنگ برای درمان زخم‌های عمیق سوختگی‌های شدید نیز موثر است. این خواص در میوه‌ها و سبزیجاتی که سبز رنگ هستند به وفور یافت می‌شود. تحقیقات نشان داده میوه‌ها و سبزیجات سبز رنگ، خاصیت ضدعفونی‌کنندگی دارند و در هضم غذا و جذب آن موثرند.

میوه‌ها و سبزیجات سبز رنگ برای افرادی که از بیماری‌های عصبی رنج می‌برند توصیه شده است. سبزیجات سبز رنگ، همچنین در درمان زخم‌های عمیق و سوختگی‌ها و بیماری‌های ریوی و کلیوی بسیار موثر است و در بهبود بیماری‌های قلبی مصرف فراوان دارد. مثلاً جعفری دارای خواص ضدعفونی‌کننده خون و دستگاه گوارش می‌باشد. جعفری موجب تحریک عضلات روده و رحم می‌شود و مناسب برای معده و هضم غذاست. برگ این گیاه، مناسب برای زخم‌های عمیق است و جوشانده آن مناسب برای بیماری‌های کلیوی و مجاری ادرار است.

 

انگور سبز

انگور سبز

این میوه، مناسب برای بیماری‌های اعصاب است. مواد غذایی موجود در انگور به هضم غذا و جذب آن در معده کمک فراوانی می‌کند و در درمان بیماری‌های سوءهاضمه، سل ریوی، مشکلات کلیوی (سنگ کلیه)‌ و یبوست کمک فراوانی می‌کند. همچنین باعث دفع سموم و مواد زائد از بدن می‌شود. آب انگور مغذی عضله قلب است. انگور اختلالات قلبی حاصله از ازدیاد فشارخون را از بین می‌برد و دارای اثر تقویت‌کننده قلب است. انگور موجب ازدیاد ترشح صفرا می‌شود و عمل هضم را تحریک و تسریع می‌بخشد و تخمیرهای روده‌ای را کاهش می‌دهد.

کاهو

کاهو در درمان تپش قلب و سرفه و مشکلات ریوی موثر است. همچنین آرام کننده اعصاب است. کاهو برای دفع مواد زاید در روده‌ها و جلوگیری از یبوست مناسب است. از جوشانده کاهو می‌توان برای درمان سوختگی‌ها و زخم‌ها استفاده کرد.

 

لوبیا سبز

از لوبیا سبز برای درمان کسالت‌های شدید کلیوی استفاده می‌شود. این سبزی همچنین در درمان بیماری‌های قلبی نیز موثر است. وجود فسفر در لوبیا برای اعصاب مفید است. خرده شده و یا پوره شده دانه لوبیا، به عنوان ضماد برای مواضع سوختگی و سایر التهابات پوستی و زخم‌ها موثر است.

 

ترخون

ترخون به دلیل داشتن اسانس‌های معطر در خود، مجاری دستگاه گوارشی را ضدعفونی می‌کند و محرک مناسبی برای معده به شمار می‌رود. این سبزی برای بیماری‌های رحم و تسهیل جریان خون قاعدگی بسیار موثر است.

 

رنگ قرمز

میوه رنگ قرمز

رنگی است محرک و اشتهاآور. رنگی پر انرژی که همین خصوصیات در مواد غذایی قرمز رنگ هم دیده می‌شود. معمولاً ما برای خوردن خوراکی‌هایی با رنگ قرمز بسیار راغب هستیم. این رنگ و در واقع میوه‌ها و سبزیجات قرمز رنگ، علاوه بر این که افزایش دهنده اشتها هستند، برای افراد کم خون و افرادی که کمبود آهن دارند بسیار مناسب است. همچنین در درمان عفونت‌ها و سوختگی‌های شدید، بسیار موثر است و معمولاً این گونه میوه‌ها و سبزیجات در درمان بیماری‌های ریوی، مشکلات روده (یبوست)‌ و رحم به کار برده می‌شود. مواد غذایی قرمز رنگ، بسیار پر انرژی بوده و در تقویت قلب و افزایش فشار خون و غلظت خون بسیار مفید و تقویت‌کننده روده و کبد است.

 

گیلاس

تقویت‌کننده و انرژی زا. تنظیم کننده کبد و مناسب برای رفع یبوست و اشتها آور، دفع‌کننده مواد زائد و سموم از بدن.

 

توت فرنگی

در درمان سل ریوی بسیار سودمند است و همچنین در درمان عفونت‌های روده.

 

انار

جلوگیری از تنگی نفس. مناسب برای روده و تصفیه‌کننده خون.

 

انگور فرنگی

موثر در درمان تب‌های عفونی، محرک اشتها و رفع یبوست.

 

فلفل قرمز

تحریک قوای هاضمه، مناسب برای خون‌ریزی‌های رحم، رفع فلج، رفع یبوست و بیماری‌های روده.

 

رنگ نارنجی

میوه رنگ نارنجی

رنگی جذاب و سر زنده و شاداب، که در نهایت جذابیت و جلب توجه، احساس زدگی ایجاد نمی‌کند. سبزیجات و میوه‌های نارنجی رنگ، در افزایش شیر مادران بسیار موثر است. مواد غذایی نارنجی رنگ بسیار انرژی‌زا است و محرک مناسبی برای اعصاب و سودمند برای مشکلات تنفسی و ضد سرفه، ضد آسم و سل ریوی هستند و در درمان سنگ کلیه و کیسه صفرا و بیماری‌های معده و روده موثر هستند.

هویج

افزایش شیر مادر، مناسب برای درمان اختلالات شدید روده‌ای، بهبود دهنده زخم‌های دستگاه گوارش، رفع کننده یبوست، ضدعفونی‌کننده روده، تقویت‌کننده اعصاب و انرژی‌زا و موثر در بهبود عفونت‌های ریوی.

 

پرتقال و نارنگی

تقویت‌کننده دستگاه عصبی، عضلات و غدد، مناسب برای رفع اختلالات دستگاه گوارش، کبد و روده‌ها.

 

زالزالک

مناسب برای درمان بیماری‌های روده و رفع کم‌خونی.

 

رنگ زرد

میوه رنگ زرد

رنگی شادی‌آفرین، درخشان، زنده و محرک. سبزیجات و میوه‌های زردرنگ، معمولاً اشتهاآور و در عین حال مناسب برای هضم غذا می‌باشند. میوه‌جات و سبزی‌های زردرنگ، تصفیه‌کننده کبد و روده‌ها و کلیه‌هاست. این مواد غذایی در درمان بیماری‌های معده (ورم معده)‌، کیسه صفرا، یبوست و فشار خون و همین طور مشکلات ریوی مناسب هستند و در تقویت غدد لنفاوی قلب موثرند و بسیار انرژی‌زا می‌باشند و محرک اعصاب.

 

زردآلو

سرشار از انرژی، موثر در درمان یبوست، کاهش‌دهنده افسردگی و تقویت‌کننده اعصاب.

 

آناناس

تقویت‌کننده روده، نیرو بخش، مناسب برای هضم غذا و موثر در بیماری‌های ریه.

 

به

تقویت‌کننده اعصاب و قلب، موثر در درمان بیماری‌های ریوی و سل. همچنین در درمان ورم معده و روده از این میوه استفاده می‌شود.

 

گلابی

از بین برنده ضعف و بی‌حالی، تقویت‌کننده اعصاب، رفع تنبلی روده‌ها، رفع یبوست و بیماری‌های روده‌ای و معده، موثر در درمان سل ریوی، از بین برنده سنگ کلیه.

 

آلو

انرژی‌زا و از بین برنده کم‌خونی و ضعف و سستی، برطرف‌کننده یبوست، محرک اعصاب، مناسب برای کلیه‌ها.

 

سیب زرد

انرژی‌ساز، ضد عفونی کننده قوی روده و مناسب برای تقویت روده‌ها و معده، محرک کلیه‌ها و مناسب برای سنگ کلیه و مجاری ادرار، تقویت‌کننده اعصاب، رفع کننده یبوست و اسهال، مناسب برای اختلالات تنفسی.

نظر خود را اضافه کنید.

0

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

 

تعیین وقت اینترنتی

 
درباره کلینیک شفا
 

اين مركز اولين مركز درمان بيماريهاي مقعد با ليزر از سال ١٣٨٢ ميباشد و در طي اين مدت بيش از پنجاه هزار مراجعه كننده و بيش از پانزده هزار عمل با ليزر در ان انجام شده كه منجر به كسب تجربه بسيار بالايي نزد پزشكان شاغل در ان گرديده است و هر روز نيز به ان افزوده ميگردد. در اين مركز مراجعين ابتدا توسط پزشكان متخصص خانم و آقا معاينه و پس از تشخيص بيماري راهكار مناسب به بيمار ارايه ميگردد اين درمان ميتواند شامل درمان دارويي يا درمان با ليزر باشد كه در هر صورت باعث بهبود سريع بيمار بدون بستري شدن در بيمارستان و بيهوشي است و از روز بعد بيمار ميتواند سر كار خود حاضر شود.

 
اطلاعات تماس
 
کلینیک لیزر شفا
آدرس : تهران سعادت آباد، میدان کاج، ابتدای سرو شرقی، مجتمع پایدار، طبقه چهارم، واحد 406
تلفن : 2 - 22361071
ایمیل :

ادرس کلینیک شفا