سمهیث 1

کلینیک لیزر شفا

کلینیک لیزر زیبایی شفا

مقالات پرشکی

بخش تغذیه

درمان و جراحی كیست مویی يا پيلونيدال در زنان

كیست مویی يا پيلونيدال در زنان

اين ببماري همانند آن در آقايان است وفقط شيوع آن در بانوان كمتر است و اغلب بصورت سوراخهاي ريز متعدد در ناحيه كمر است كه ترشحات كمي دارند اما ميتواند بصورت حاد و ايجاد چرك شديد و آبسه بروز نمايد و اين لزوم درمان بيماري را به محض تشخيص و در موارد ابتدايي بيماري واجب مينمايد.

 

علت بيماري كيست مويي يا پيلونيدال در بانوان

ازقديم تصور بر وجود مو در ناحيه و يا نشستن زياد و يا عدم نظافت منطقه بوده است اما علت واقعي مشكل ژنتيك و رشد به سمت داخل موهاي منطقه است و اين بيماري را ميتوان در برادر و خواهر بيمار نيز ديد.

 

علائم بيماري كيست مويي يا پيلونيدال در خانم ها

کیست مویی معمولا بدون علامت است و بصورت اتفاقي و يا معاينه بخاطر ساير بيماريها كشف ميشود اما در بعضي موارد بيمار از درد ناحيه تحتاني فقرات و يا ترشحات مختصر شاكي هستند اما اكثريت از بيماري خود خبر ندارند و ناگهان با درد و تورم شديد ناحيه و تب ولرز مراجعه ميكنند كه براي بيمار غيرقابل تحمل است و لذا بهتر است همه كساني كه در خانواده و فاميل خود بيمار مشابه وجود دارد نسبت به معاينه توسط پزشك جراح عمومي اقدام نمايند.

 

درمان و جراحی لیزر بيماری سينوس مویی

تنها يك درمان و آن هم جراحي بصورت سنتي و يا ليزر است كه در هر دو روش كيست بطور كامل برداشته ميشود فقط در عمل با ليزر نياز به بستري و بيهوشي وجود ندارد و بيمار هيچ دردي نخواهد داشت و نيازي به پانسمان مكرر روزانه و تراشيدن كف زخم وجود نداردو از روز بعد ميتواند بكار خود برسد بخصوص در مورد بانوان كه بايد كارهاي منزل را انجام دهند و يا از بچه هاي خود مواظبت كنند. پس روش ارجح و راحت جراحي با ليزر است.

 

اقدامات لازم بعد جراحي با ليزر

به جز حمام گرفتن روزانه اقدام خاصي نياز نميباشد اما بعد از بهبود بيماري بهتر است موهاي ناحيه جراحي با ليزر مخصوص از ريشه سوزانده شود كه اين خود مزيت درمان با ليزر نسبت به جراحي سنتي است وباعت عدم عود بيماري ميگردد در حالي كه در جراحي سنتي احتمال عود وجود دارد.

درباره ما


تكنولوژي Co2 Fractional با تولید ستون‌هاي چند ميكروني از نور ليزر در پوست همراه با قابليت تنظيم تعداد نقاط،‌ انرژي ليزر را به عمق‌هاي گوناگون درم انتقال داده و با ايجاد تاثیر حرارتي سبب بازسازي كلاژن‌ها و كلاژن‌ سازی جديد از راه تحريك فيبروبلاست‌ها مي‌شود. در اين سيستم به بخاطر آسيب حداقل به اپیدرم ميزان ريسك عفونت و عوارض به شدت كاهش يافته و طي 48 ساعت فرد توانایی به انجام فعاليت‌هاي روزانه خواهد بود.

ساعات کاری


  • شنبه9:00am - 9:00pm
  • یکشنبه9:00am - 9:00pm
  • دوشنبه9:00am - 9:00pm
  • سه شنبه9:00am - 9:00pm
  • چهارشنبه9:00am - 9:00pm
  • پنجشنبه9:00am - 9:00pm

کلینیک لیزر


کلینیک لیزر شفا - درمان مشکلات و بیماری های نشیمنگاه

کلینیک لیزر زیبایی شفا - زیبایی با لیزر

 

کلینیک لیزر شفا
آدرس : تهران سعادت آباد، میدان کاج، ابتدای سرو شرقی، مجتمع پایدار، طبقه چهارم، واحد 406
تلفن : 2 - 22361071
ایمیل :


بالا

کلینیک لیزر شفا | بخش زنان | بخش زیبایی

تمامی حقوق این سایت متعلق به بخش زنان کلینیک لیزر شفا می باشد