سمهیث 1

کلینیک لیزر شفا

کلینیک لیزر زیبایی شفا

مقالات پرشکی

بخش تغذیه

درمان و جراحی هموروئید داخلی در زنان

هموروئید داخلی در زنان

هموروئید داخلی: خونریزی راست روده رایجترین‌ علامت بواسیر داخلی می باشد و بیمار رگه‌های خونی قرمز روشن را روی دستمال توالت یا خون قرمز روشن را روی کاسه توالت پس از اجابت مزاج می‌بیند. همچنین گاهی اوقات خون روی سطح مدفوع نیز دیده می‌شود.

 

علائم بواسیر

•    خارش: اکثرا جزء علائم بواسیر خارجی می باشد، چون این عارضه غالباً با ترشح مخاط همراه است که باعث تحریک پوست مقعد و در نتیجه خارش می گردد.
•    سوزش پوست: بواسیرهای بزرگ بیرون زده از مقعد چون با ترشح مخاط همراه هستند، تحریک و سوزش ملایم پوست را به دنبال دارند.
•    احساس ناراحتی: گاهی بیمار پس از دفع مدفوع احساس می‌کند که تخلیه کامل صورت نگرفته است. این احساس ناراحت کننده از برجستگی بواسیر در بخش انتهایی روده بزرگ و مجرای مقعدی نشأت می‌گیرد. در کل هر چه هموروئید بزرگ‌تر باشد، ناراحتی بیمار بیشتر است.
•    درد: اکثر هموروئیدها دردناک نیستند، اما بواسیرهای بزرگ بیرون زده از مقعد، در صورت ورم کردن و فشرده شدن توسط عضله‌های کنترل کننده مقعد، دردناک می‌گردند. درد شدید گاهی نشانه‌ی نرسیدن خون به هموروئید (بواسیر مختنق) است که باید به سرعت درمان شود.

 

هموروئید چگونه تشخیص داده میشود؟

پزشک معالج با پرسیدن چند سوال و معاینه فیزیکی میتواند بیماری را تشخیص دهد. ممکن است در ابتدا نیازی به آزمایشات خاصی نباشد، بخصوص اگر سن شما کمتر از 50 سال باشد.
از طرفی خونریزی مقعد میتواند نشانه ای از سایر مشکلات جدی تر نظیر، سرطان کولون، سرطان راست روده (رکتوم) یا سرطان مقعد باشد. بنابراین اگر آزمایشات اولیه نتوانند دلیل مشکل شما را مشخص کنند؛ پزشک معالج با استفاده از وسیله ی مخصوصی ( سیگموئیدوسکوپ ) داخل معقد را مشاهده خواهد کرد تا بتواند یک سوم انتهایی راست روده را بررسی نماید.
حتی ممکن است پزشک برای تشخیص بهتر از تکنیکهای کولونوسکوپی بهره بگیرد تا بتواند علت خونریزی را کشف کند.

 

هموروئید چگونه درمان میشود؟

در اکثر موارد هموروئید درمان داخل منزل تمام چیزی است که به آن احتیاج دارید. به این معنی که با اضافه کردن غذاهای حاوی فیبر بالا و نوشیدن آب بیشتر فشار را در هنگام دفع مدفوع کاهش دهید. از طرفی برای رفع خارش ناحیه از پمادهای ضد خارش استفاده کنید. استفاده از ملین های طبیعی مثل روغن زیتون نیز کمک شایانی برای بهبود وضعیت خواهد کرد.
در صورتی که هموروئید به درمان پاسخ مناسبی ندهد، استفاده از روش جراحی پیشنهاد میشود.

 

پیشگيري از بروز و عود هموروئيد

- مواد غذايي غني از فيبر استفاده كنيد: مصرف سبزيجات (از قبيل گل كلم، هويج، گلابي) ميوه‌جات (مانند آلبالو، گيلاس، پرتقال، انگور) حبوبات (مانند لوبيا، باقالا و عدس) و غلات را افزايش دهيد.
- مقادير كافي مايعات بنوشيد:روزانه حداقل 8 تا 10 ليوان آب يا مايعات غير شيرين بنوشيد.
- استفاده از فيبرهاي غذايي آماده: اگر با اصلاح تغذيه خود همچنان يبوست داريد، از فيبرهاي آماده استفاده كنيد. براي جلوگيري از نفخ، بهتر است به تدريج مقدار مصرف فيبر را افزايش دهيد و در ضمن حتماً آب به ميزان كافي مصرف كنيد، در غير اين صورت خود اين مواد موجب يبوست خواهند شد.
- فعاليت بدني كافي و مناسب: يك فعاليت بدني مناسب و منظم در جلوگيري از يبوست و نيز بهبود خونرساني بافت‌ها و فعاليت مناسب عروق بسيار حايز اهميت است. ساده‌ترين روش براي اين منظور پياده‌روي نسبتاً تند حداقل 3 تا 4 بار در هفته و هر بار به مدت حداقل نيم ساعت است. از فعاليت‌هاي بدني كه با زور زدن همراه هستند مثل وزنه برداري خودداري كنيد.
- اجتناب از نشستن يا ايستادن طولاني مدت:تا حد امكان از نشستن يا ايستادن براي مدت طولاني خودداري كنيد و در صورت اجبار هر نيم ساعت حركت نموده و يا در جا عضلات خود را منقبض و شل نماييد.
- زور نزنيد: در هنگام اجابت مزاج سعي كنيد زور زيادي نزنيد و به محض احساس اجابت مزاج، آن را به تأخير نياندازيد.
- لباس: از پوشيدن لباس تنگ و سفت و بستن كمربند خودداري كنيد.
- كاهش وزن: اگر چاق هستيد، وزن خود را به طور معقول كاهش دهيد.

 

توجه

در صورت وجود هر يك از حالات زير در اولين فرصت ممكن به پزشك خود مراجعه نماييد

- تغييرات در عادات اجابت مزاج براي مدت چند هفته
- مخلوط بودن مدفوع با خون
- مدفوع سياه يا قيري رنگ ]به شرطي كه داروهاي خاصي نظير هماتينيك (قرص آهن) ويا بيسموت مصرف نكرده باشيد[
- خونريزي شديد همراه با سياهي رفتن چشمها يا تپش قلب

درباره ما


تكنولوژي Co2 Fractional با تولید ستون‌هاي چند ميكروني از نور ليزر در پوست همراه با قابليت تنظيم تعداد نقاط،‌ انرژي ليزر را به عمق‌هاي گوناگون درم انتقال داده و با ايجاد تاثیر حرارتي سبب بازسازي كلاژن‌ها و كلاژن‌ سازی جديد از راه تحريك فيبروبلاست‌ها مي‌شود. در اين سيستم به بخاطر آسيب حداقل به اپیدرم ميزان ريسك عفونت و عوارض به شدت كاهش يافته و طي 48 ساعت فرد توانایی به انجام فعاليت‌هاي روزانه خواهد بود.

ساعات کاری


  • شنبه9:00am - 9:00pm
  • یکشنبه9:00am - 9:00pm
  • دوشنبه9:00am - 9:00pm
  • سه شنبه9:00am - 9:00pm
  • چهارشنبه9:00am - 9:00pm
  • پنجشنبه9:00am - 9:00pm

کلینیک لیزر


کلینیک لیزر شفا - درمان مشکلات و بیماری های نشیمنگاه

کلینیک لیزر زیبایی شفا - زیبایی با لیزر

 

کلینیک لیزر شفا
آدرس : تهران سعادت آباد، میدان کاج، ابتدای سرو شرقی، مجتمع پایدار، طبقه چهارم، واحد 406
تلفن : 2 - 22361071
ایمیل :


بالا

کلینیک لیزر شفا | بخش زنان | بخش زیبایی

تمامی حقوق این سایت متعلق به بخش زنان کلینیک لیزر شفا می باشد